Ankara Sohbet

Ankara Sohbet

Başkent Ankara Helenistik dönemde geçmiş kültür uygarlıkları izini taşıyan muhteşem bir şehirdir. Özellikle bulunduğu konum ve başkent özelliği itibariyle Türkiye’nin ikinci büyük şehri olan Ankara, insanların kesinlikle ziyaret etmesi gereken güzel ve nitelikli şehirlerden biridir. İlk çağlardan itibaren farklı medeniyetlerin ev sahibi olmuş olan bu güzel şehir, hem tarihi hem de bugünkü nitelikli yapısı ile gerçekten modern ve cazip bir şehir görünümündedir. Gezilmesi, görülmesi ve incelenmesi gereken pek çok farklı yeri olan Ankara’nın tarih kokan muazzam yerleri bulunmaktadır.

Cumhuriyetin ilanından sonra ilk çağlardan itibaren farklı medeniyetlerin ev sahibi olmuş olan bu güzel şehir, hem tarihi hem de bugünkü nitelikli yapısı ile gerçekten modern ve cazip bir şehir görünümündedir. Gezilmesi görülmesi ve incelenmesi gereken pek çok farklı yeri olan Ankara’nın, tarih kokan muazzam yerleri bulunmaktadır. Cumhuriyetin ilanından sonra hızlı bir şekilde imarlaştırılan Ankara şehrinin, bugün gerçekten büyük ve devasa bir kapital şehri haline geldiğini görebiliyoruz. Şehir kültürü konusunda Ankara’nın hem kültür özellikleri hem de misafirperver yapısı, burayı ziyaret eden insanlar için müthiş bir fırsat oluşturmaktadır. Güzellikleri ile ve özellikleri ile Ankara insanlar tarafından mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir adres konumundadır. Bürokrasinin hareketli olduğu şehir başkent Ankara herkese tavsiye edilen muazzam şehirlerden biridir.

Ankara’nın Gezilecek Yerleri

Ankara gerçekten çok güzel bir şehir ve oldukça fazla gezilecek yeri var. Ankara dediğimiz zaman akla gelen ilk seçeneklerden biri Anıttepe ve Anıtkabir olacaktır. Atatürk’ün mezarının yanı sıra özellikle şehir yerleşimi konusunda, Ulus ve Kızılay meydanı, Güven Park ve aynı zamanda Ankara kalesi, ziyaret edilmesi gereken yerlerden bazılarıdır. Kocatepe Camii ve Hacı Bayram Veli Camii ile Anadolu Medeniyetleri Müzesi, yine tavsiye edilen adreslerden biridir. Ulucanlar Cezaevi Müzesi gerçekten eşi benzeri az bulunur muazzam bir sanat eseri gibidir. Burada muazzam güzellikler ve olağanüstü tarihi eserlerle birlikte, Ankara’nın çok çeşitli imkânlarını yakından görmek mümkün olmaktadır. Mavi Göl, Emir Gölü ve Mogan Gölü yanı sıra, Atatürk Orman Çiftliği ve Gençlik Parkı, Ankara’nın çok güzel yerlerinden bazıları. Erim tan Arkeoloji Ve Sanat Müzesi ile birlikte Tabiat Tarihi Müzesi, yine burada insanların ilgisini çeken adresler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu güzel şehre geldiğiniz zaman, keyifli vakit geçirme konusunda hiçbir endişeniz olmamalı. Son derece önemli ve cazip imkânlar, keyifli zaman geçirme konusunda Ankara için size büyük fırsatlar vermektedir. Özellikle turizm amaçlı olarak her sene yıllarca insan yerli ve yabancı turist olarak bu güzel şehri ziyaret etmektedir. Eğer siz de yolunuz düşerse, Ankara’yı gezmeli, görmeli ve özelliklerini yakından incelemelisiniz.

Ankara’nın Meşhur Yöresel Yemekleri

Ankara iç Anadolu Bölgesi’nde kültürüne bağlı ve geçmişini çok bir şehir yapısıdır. Burada önemli lezzetler, hem insanların ilgisini çekmiş hem de yöresel olarak önemli bir fark ortaya koymuştur. Beypazarı Güveci, Çubuk Turşusu ve en Tekke Böreği burada sağlayacağımız bazı lezzetlerden bazılarıdır. İnceğiz Çorbası ve Tamtak Tiridi yine önemli lezzetlerden bazılarıdır. Ankara Tava, Efelek Sarması ve Beypazarı Kurusu pek çok kişinin önemli kabul ettiği ve sevdiği lezzetler arasında bulunmaktadır.

Pek çok konuda insanlar için gezilmesi ve görülmesi gereken yerler noktasında, Ankara’nın önemli lezzetlerle birlikte çok avantajlı bir yönü bulunmaktadır. Yolunuz bu güzel şehre düştüğü zaman, gerçekten iç Anadolu’nun en nitelikli büyük ve avantajlı şehrini yakından görebilirsiniz. Merkezi bir konumda olan Ankara, hem karayolu hem de hava yolu ile kolayca ulaşılacak bir noktada bulunmaktadır. Aynı zamanda hızlı tren seferleri ile özellikle batıdan yapılan yolculuk ve ziyaretlerin, çok hızlı ve avantajlı sonuçlarını görmek burada mümkün olmaktadır.


Yazar: admin

Yayınlanma Tarihi: 15-01-2021

Kategori: Yetişkin

Görüntüleme: 101 Defa

Bir cevap bırakın.