Bursa Sohbet

Bursa Sohbet

Gezilmesi ve görülmesi gereken güzel şehirlerden biri olan Bursa, Marmara Bölgesi’nde dört büyük şehir olarak karşımıza çıkmaktadır. 2.842.547 nüfusa sahip olan Bursa’nın, özellikle sanayi altyapısı oldukça gelişmiştir. Milattan önce 4000 yıllarından beri önemli bir yerleşim adresi olan bu güzel şehrin, geçmişi milattan önce 7000 yıllarına kadar da uzanmaktadır. Aynı zamanda Osmanlı Devleti’nin başkent olmuş olan bu muazzam şehrin, doğal ve tarihi özellikleri gerçekten ilgi çekici bir görüntü ortaya koymaktadır. Son derece hoş ve doğal güzelliklerle bezenmiş muhteşem şehrin, turizm bakımından da önemli atılımlar içerisinde olduğu bilinmektedir.

Özellikle batı bölgelerinin mevcut konumu itibari ile sanayi altyapısı noktasında önemli avantajları var. Otomotiv sanayi başta olmak üzere pek çok konuda, Bursa bir yatırım adresi olarak dikkat çekmektedir. Aynı şekilde doğal güzellikler ve tarihi güzellikler bakımından, Bursa mutlaka görülmesi gereken muhteşem şehirlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Tarihi ve geçmiş kültürü ile önemli bilgilere sahip olduğumuz Bursa şehri, gerçekten çok zengin bir kültür mirasına sahiptir. Özellikle de bu güzel şehrin gezilmesi ve görülmesi gereken çok önemli yerleri bulunmaktadır. Hem kendi Bursa halkı hem de çevre illerden ziyarete gelen insanların yanı sıra, yurt dışından da bu şehre gelen çok fazla ziyaretçi ve turist olduğunu hatırlatmak gerekmektedir.

Güzel Bursa’nın Gezilecek Yerleri

Bursa gezilecek yerleri saymakla bitmeyecek güzel şehirlerden biridir. Bu güzel şehrin doğal ve tarihi yapısı gerçekten önemli bir kültür mirasına sahiptir. Aynı zamanda şehir planlaması konusunda kesinlikle dikkate değer avantajları, bu güzel şehirde daha iyi şartlarda görmek mümkün olmaktadır. Ormanlar, anıtlar, heykeller ve birbirinden güzel alışveriş merkezleri ile Bursa’da bulunan çok sayıda müzenin, gerçekten dikkat çekici bir görüntü sonucu vardır. Teleferik ve toplu taşıma konusunda avantaj sağlayan fırsatların yanı sıra, özellikle Atatürk kent ormanı ve Karacabey longoz ormanları, muhteşem bir güzelliğe sahiptir. Balat ormanı ve kocamayla piknik alanı, yine insanların gitmesi için tavsiye edilen noktalar olarak dikkat çekmektedir.

Osman gazi ve Orhan gazi türbesi herkesin ziyaret etmesi gereken muhteşem yerlerden bazılarıdır. Özellikle de şehrin alışveriş adresleri olarak karşımıza çıkmış olan alışveriş merkezleri, çok fazla insanın ziyaret ettiği olağanüstü güzellikleri gözler önüne getirmektedir. Bununla birlikte Atatürk Müzesi, Bursa Şehir Müzesi ve Tofaş Bursa Anadolu Arabaları Müzesi, çok fazla insan tarafından ziyaret ediliyor. Gölyazı Ericek Göleti ve Gölbaşı Gölü doğal güzelliklerin adresleri konumundadır. Aynı zamanda Baraklı Gölü yine insanların ziyaret ettiği muhteşem adreslerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Hünkâr Köşkü, Ulu Camii, Yeşil Türbe ve Emir Sultan Camisi ile İnkaya çınarı, ziyaret etmeniz gereken noktalardan bazıları. Bursa teleferik ve gerçekten görülmeye değer doğal güzellikler bakımından, bu güzel şehrin insanlara sunmuş olduğu çok önemli imkânlar vardır.

Bursa Yemekleri

Bursa’nın çok önemli lezzetleri var ve hiç kuşku yok ki bu lezzetlerden biri de İskender kebabıdır. İskender kebabı dünyaca meşhur lezzetli ve önemli bir yemektir. Sadece bu yemeği yemek için bile insanlar buraya ziyaret gerçekleştirmektedir. İnegöl Köfte, Pideli Köfte ve Cantık gibi seçeneklerin, yine burada karşımıza çıktığı bilinmektedir. Bunun yanı sıra şeker ve tatlıları ile beraber, Bursa’nın özel lezzetlerini yakından görmek gerekir. Kestane Şekeri Kemalpaşa Tatlısı ve Bağdat Hurması Tatlısı, gerçekten önemli ve kaliteli lezzetler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu güzel Bursa’ya geldiğiniz zaman, bu lezzetleri mutlaka yakından görmelisiniz.


Yazar: admin

Yayınlanma Tarihi: 15-01-2021

Kategori: Yetişkin

Görüntüleme: 72 Defa

Bir cevap bırakın.