Erzincan Sohbet

Erzincan Sohbet

Erzincan’a giderken özellikle batıdan doğuya ilerlediğimiz süreçte, Sakaltutan geçidini karayoluyla geçersiniz, 2100 rakım yüksekliğindeki bu geçit kış mevsiminde karlı ve yaz mevsiminde muhteşem bir yayla görünümündedir. Yol üzerinde bulunan köprüleri geçtikten sonra, düz bir ova şeklinde karşımıza çıkan muhteşem şehir Erzincan, gerçekten bu bölgede bağları ve güzellikleri ile dikkat çeken bir şehirdir. Çok fazla insanın geçiş güzergâhı olarak kullandığı bu şehir, doğu ile batı arasında adeta bir köprü gibidir. Bununla birlikte şehrin kendine has ve kendine özgün özellikleri, sıcakkanlı insanları ve misafirperver halkı ile çok iyi sonuç ortaya koymak durumundadır. Hem lezzet bakımından hem de tarihi eser ve güzellik bakımından, Erzincan insanların mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerden biridir.

Tunceli, Erzurum ve Sivas’ a komşu olan bu güzel şehir, Yukarı Fırat bölümünde bulunmaktadır. 9 ilçesi ve şehir merkezi ile birlikte gerçekten mütevazı temiz ve doğal bir görüntü burada sizi beklemektedir. Gezme ve keşfetme noktasında yine bu güzel şehrin size sunacağı çok geniş imkânlar var. Doğal güzellikler ile birlikte tarihi eserler bakımından yine pek çok farklı imkânı bu bölgede daha yakından bulmanız ve görüp değerlendirmeniz mümkün olmaktadır. Tulum peyniri çok özel olan bu muhteşem şehirde, kahvaltılık lezzetlerin yine ayrıcalıklı bir yeri bulunmaktadır. Yeşillikler, doğal güzellikler ve tarihi eserler ile birlikte, burada gerçekten keyifli bir imkân bulmak ve avantajlı bir tercih seçeneğini en iyi şekilde değerlendirmek mümkün olmaktadır. Oldukça popüler etkinliklerin yanı sıra, özellikle mesire alanları, mağaralar, kanyonlar ve kaplıca gibi alternatifler, bu bölgede size önemli fırsatlar sağlayacaktır. Erzincan, muhteşem güzellikleri ve sıcakkanlı insanları ile misafirperver yapısı üst düzeyde bir şehir olarak karşımıza çıkmaktadır.

Erzincan’da Gezip Görmeniz Gereken Yerler

Muhteşem güzellikleri ve doğal özellikleri ile Erzincan sizlere tavsiye edilecek noktalardan biridir. Özellikle tepede bulunan Kemah Kalesi, tarihin adeta bugüne bıraktığı bir hediye ve armağan şeklindedir. Bin yıldan fazla geçmişe sahip olan bulgularla birlikte, özellikle milattan önce 4000 yılına kadar uzanan bir geçmiş, Erzincan çevresinde kalıntılarla birlikte ortaya çıkmaktadır. Hem konaklama hem de alışveriş noktasında, bölgedeki imkânlar insanlar için gerçekten iyi bir fırsat yaratmaktadır.

Doğal oluşum ve güzellik bakımından, Otlukbeli Gölü tavsiye edeceğimiz yerlerden biri. Aygır Gölü ve Kadıgölü yine doğal güzellikleri ile beraber tavsiye edilecek muazzam yerlerden bazıları olarak karşımıza çıkmaktadır. Şelaleleri, akarsuları ve doğal güzellikleri ile birlikte Erzincan insanlara tavsiye edilen güzel şehirlerden biridir. Aynı zamanda iklim koşullarına göre oldukça uygun yaşam koşulları, bu güzel şehirde size geniş imkânlar sunmaktadır.

Erzincan Da Yenilecek Yemekler

Lokanta kültürü gelişmiş ve lezzet paylaşımları oldukça üst düzeyde olan Erzincan, kesinlikle önemli lezzetlerle birlikte size ev sahipliği yapacaktır. Burada bulunan önemli lezzetlerin hem kalite hem de tercih bakımından insanlara önemli derecede avantajları söz konusu olmaktadır. Herhangi bir restoran ve lokantada aradığınız bütün seçenekleri bulabilirsiniz. Bununla beraber yerel lezzetler konusunda, Yaprak Döner, Etli Üzüm Yaprağı Sarma ve Borani gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Kebap çeşitleri Erzincan yöresinde en çok tutulan seçenekler arasında bulunmaktadır. Keyifli bir gezi ve yöresel lezzetleri tanıma konusunda, bu güzel şehrin size sunmuş olduğu imkânlar gerçekten göz kamaştırıcı ve avantajlı bir sonuç yaratacaktır. Hem iyi bir şehir hem de bu şehrin size sağlamış olduğu imkânlar ile birlikte, keyifli ve avantajlı zaman geçirme konusunda fırsatları en iyi biçimde gözden geçirebilirsiniz.


Yazar: admin

Yayınlanma Tarihi: 15-01-2021

Kategori: Yetişkin

Görüntüleme: 117 Defa

Bir cevap bırakın.